Znížená chuť na sex u žien: Ako ju zvýšiť?

Podpora libida u žien nie je len otázkou dneška, rovnakú otázku si v mnohých prípadoch kládli aj naši predkovia v minulosti. Hoci sa hovorí, že najväčší vplyv naň má únava a stres, v skutočnosti dochádza k zmenám aj v dôsledku postupne sa zvyšujúceho veku. V prípade, že máte pocit, že vaša spálňa už dlho nepocítila plamene spaľujúcej vášne a máte záujem to v dohľadnej dobe zmeniť, dnes sa pozrieme na metódy zvyšovania libida, ktoré môžete vyskúšať.

Príroda bola šikovná. Aby si ľudia udržali dostatočný záujem o reprodukciu, urobili sexuálnu aktivitu mimoriadne príjemnou. Nie sme však dvadsiati po celý život a časom sa musíme vyrovnať so širokou škálou komplikácií a ťažkostí, ktoré môžu sex odsunúť na vedľajšiu koľaj.

Keďže sex sa stále považuje za dôležitú súčasť každého vzťahu, je pochopiteľné, že tento zvrat môže byť pre vás a vášho partnera trochu nepríjemný. Ak však viete, aký koniec treba zvoliť, váš intímny život sa môže časom opäť zlepšiť.

Ale ako to urobiť?

Chuť na sex a libido

Ženská sexualita sa v mnohých ohľadoch veľmi líši od mužskej. Zatiaľ čo mužom vraj stačí len pohľad na niečo pekné, ženy potrebujú na vzrušenie dostatočne dlhú predohru, mentálnu stimuláciu a dobré spojenie s partnerom. Je úplne jasné, že ak sa neustále hádate a vášmu partnerovi na vašej spokojnosti príliš nezáleží, váš intímny život nebude stáť za nič.

Existuje však viac dôvodov, prečo ženy nemajú chuť na sex. Preto je dôležité preniknúť do celého problému a nájsť hlavný spúšťač vášho problému.

znížená chuť na sex u žien

Príčiny zníženej chuti na sex u žien

Čo sa budeme rozprávať. Ak máte na starosti prácu, starostlivosť o deti a celú domácnosť, pravdepodobne radšej večer padnete do postele a spíte, ako by ste mali predvádzať výkon hodný Kámasútry. V poslednom čase sa čoraz častejšie hovorí aj o tom, že za neochotou k sexu môže byť nedostatočné zapojenie partnera do rodinného života. (Takže ženy môžu mať vnútorne pocit, že ich partner je ďalšie dieťa, o ktoré sa treba starať. A k dieťaťu nemôžete cítiť práve sexuálnu príťažlivosť. Alebo áno?)

V neposlednom rade môže byť dôvodom nechuti aj to, že žena nemá rada sex s partnerom a nedosahuje počas neho orgazmus. Opäť si musíme naliať čistého vína – ak sa druhá osoba nesnaží, aby bol kontakt s ňou príjemný, budete sa s najväčšou pravdepodobnosťou radšej venovať činnostiam, ktoré vás tešia a napĺňajú viac.

Strata chuti na sex v menopauze

Strata libida v menopauze je tiež pomerne častým javom, ktorý nemožno ignorovať. Okrem vaginálnej suchosti a vaginálnej atrofie, ktoré môžu spôsobiť, že pohlavný styk je menej príjemný, môžu zrelé ženy pociťovať zníženú citlivosť na podnety. Takže to, čo vám vyhovovalo pred dvadsiatimi rokmi, už zrazu nemusí byť relevantné, čo môže byť frustrujúce a mätúce. Úbytok ženských hormónov by vás však nemal odradiť, pretože existujú spôsoby, ako si zachovať kvalitný sexuálny život aj vo vyššom veku.

Chuť na sexuálne bylinky

Ako zvýšiť chuť na sex?

V prvom rade si uvedomte, že ženská sexualita je naozaj zložitá. Skúste teda so svojím partnerom robiť niečo nové. Dobrým tipom môže byť napríklad používanie sexuálnych hračiek a lubrikačných gélov. Tiež viac komunikujte o tom, čo vám vyhovuje a čo nie, pretože potom je ľahšie dosiahnuť orgazmus. V neposlednom rade sa snažte viac odpočívať.

Bylinky na zvýšenie libida u žien

Určite vyskúšajte aj produkty na zvýšenie libida pre ženy, ktoré môžu zmierniť nepríjemné príznaky menopauzy. Okrem ženšenu hľadajte červenú ďatelinu, červenú ďatelinu, ďatelinu chlpatú, hroznový bodliak, ľan, senovku grécku, zinok a ďalšie látky, ktoré dodávajú energiu, pomáhajú znižovať návaly tepla a potenie, podporujú sexualitu atď. Keď ich doplníte vyššie uvedenými tipmi a zdravším životným štýlom, čoskoro by ste mali zaznamenať prvé pozitívne rozdiely.

Autorom článku je:

Jana Pařízková

Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Moje motto zní: Buďte během menopauzy v pohodě.

Vaša menopauza

Komplexný sprievodca menopauzou - čo je najlepšie na menopauzu, ako dlho trvá, kde si urobiť test, ako fungujú ženské hormóny. Všetko sa o tom dozviete tu.

Kontakt

Kontakt