Strata libida u žien: Ako ho zvýšiť a ktoré bylinky pomôžu?

Súčasťou normálneho života je pravidelný pohlavný styk s niekým, koho milujeme. V dôsledku únavy a hormonálnych zmien však môžete postupne stratiť chuť na sex. Ak sa s týmto stavom nechcete len tak zmieriť, v tomto článku sa pozrieme na všetko, čo o tomto fenoméne potrebujete vedieť.

Príroda to zariadila tak, že pri správnej stimulácii a normálnej hladine hormónov ženy dostanú chuť na sex. (Najčastejšie v čase ovulácie.) Tým sa otvorí cesta k oplodneniu vajíčka, z ktorého sa potom stane nový človek.

V súčasnosti však zažívame obrovský odklon od prírody, takže v dôsledku stresu, hormonálnej nerovnováhy, vzťahových problémov a iných komplikácií nemusí byť chuť na sex taká veľká. Svoje o tom vedia napríklad ženy, ktoré už čelia menopauze, pretože v dôsledku postupného úbytku ženských hormónov môžu pociťovať bolestivý pohlavný styk a mnohé ďalšie problémy, ktorým často nechcú čeliť.

Je to normálne? A je niečo, čo vám s tým môže pomôcť?

Čo je to libido?

Libido je pojem, ktorý označuje sexuálny/sexuálny pud. V niektorých prípadoch je to aj názov sexuálnej túžby a energie. Libido je riadené hormónmi, takže nie je prekvapujúce, že pri ich kolísaní sa môže výrazne zmeniť naša chuť na sex.

strata libida u žien

Ako sa prejavuje strata libida u žien?

V prvom rade treba povedať, že každý človek má úplne inú sexuálnu túžbu. Zatiaľ čo pre niekoho je sex raz denne nedostatočný, inému jedincovi stačí styk raz za mesiac. A potom sú aj ľudia, ktorí nemajú sex celé roky a vôbec im to nevadí. To, či ide o problém, môžete ľahko zistiť podľa toho, či sa vám na čele vytvárajú vrásky. Ak tomu tak nie je (a nevadí to ani protistrane), potom je všetko v úplnom poriadku. Ak áno, musíme s tým začať niečo robiť.

Ženy, u ktorých dochádza k strate libida, nemusia mať absolútne žiadny záujem o sex. Navyše takáto žena s najväčšou pravdepodobnosťou ani nezažíva žiadne sexuálne fantázie. Nezáujem o sex môže byť dočasný alebo trvalý.

Libido a menopauza

Počas menopauzy dochádza k drastickej zmene hormonálnej aktivity v ženskom tele. Vzhľadom na to, že telo reaguje aj na skutočne malé odchýlky, je pochopiteľné, že v tomto momente môže dôjsť k výraznému ochladeniu záujmu o sex.

To môže ísť ruka v ruke so zníženou citlivosťou na stimuláciu, zníženou lubrikáciou a mnohými ďalšími problémami, ktoré môžu spôsobiť, že žena rezignuje na sexuálny život.

Ako zvýšiť libido u žien?

Ak žena nie je spokojná so svojím sexuálnym životom, mala by začať trochu experimentovať. Pohlavný styk nemusí zahŕňať len jednu polohu, ktorú s partnerom vykonávate v určitom čase. Existuje tiež neobmedzený arzenál sexuálnych hračiek, ktoré si môžete objednať cez internet. (A potom sa ich nebudete báť používať.) V neposlednom rade sa môžete s partnerom uchýliť k spoločnému sledovaniu filmov pre dospelých, čo by mohlo vzbudiť nový záujem o sexuálne hry. (Neľakajte sa, existujú špeciálne produkcie, ktoré natáčajú filmy špeciálne pre ženy.)

V neposlednom rade pomôže aj to, ak sa s partnerom stretnete s odborníkom, ktorý vám pomôže opäť sa zblížiť. Môžete tiež požiadať svojho partnera, aby prevzal niektoré povinnosti týkajúce sa starostlivosti o deti a domácnosť, o ktoré sa postará bez toho, aby ste mu ich museli pripomínať. Aj to môže urobiť zázraky s vašou chuťou na sex.

bylinky na zvýšenie libida

Bylinky na zvýšenie libida

Keďže počas menopauzy musíte okrem straty libida riešiť aj iné problémy, ako je potenie a návaly horúčavy, výkyvy nálad atď., skúste dlhodobo užívať prírodné výživové doplnky, ktoré obsahujú bylinky na menopauzu.

V ich zložení hľadajte:

  • Červený ďatelina
  • Ploštičník hroznatý
  • Smldinec chlpatý
  • Ľan siaty
  • Drmček obyčajný
  • Ženšen pravý
  • Zinok

A vitamíny. Keďže tieto látky zvyšujú menopauzálny komfort, čoskoro by ste sa mali opäť začať cítiť príjemne vo svojej koži.

Autorom článku je:

Jana Pařízková

Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Moje motto zní: Buďte během menopauzy v pohodě.

Vaša menopauza

Komplexný sprievodca menopauzou - čo je najlepšie na menopauzu, ako dlho trvá, kde si urobiť test, ako fungujú ženské hormóny. Všetko sa o tom dozviete tu.

Kontakt

Kontakt